Bilinmesi Gerkeenler

Hesapların girişte kapanma riski var mı?

Cevap : Hesapların kapanma riski tamamen algoritmaya uygun şekilde davranmanıza göre şekillenmektedir. Örneğin hesaba girdiniz, hiçbir şey yapmadan hesap checkpoint düşebilir. Bunun sebebi olarak, IP adresi değiştirmemişsinizdir veya tarayıcı geçmişini temizlemeden hesaba giriş yapmışsınızdır. Hesaba nasıl giriş yapmanız gerektiği hakkında videomuzu izlemeden hesaba/hesaplara girmeyin lütfen.


________________________________________________

Reklamim kötü bir içerik içermiyor, sorunsuz reklam çıkabilir miyim?


Cevap : Reklamınızın legal veya illegal olmasının pek bir önemi yok. Cloaker ile +18 sitelere dahi sorunsuz reklam çıkanlar oluyor, lakin her zaman bahsettiğimiz gibi bu olaylar algoritmaya uygun davranmanıza göre şekillenir. Örneğin ticaret sitenizin reklamını çıktınız diyelim, birinci veya ikinci çıkışınızda faturalandırma düşmez; ancak üçüncüden sonra faturalandırma limiti 25 dolardan 2 dolara düşecektir. Bu olayın sitenizin illegal veya legal olmasıyla bir alakası yok. Sadece Facebook'un aldığı bir önlemdir, siteniz yararlı ve kâr amacı gütmeyen bir kurumun sitesi dahi olsa cloakersiz sürekli olarak aynı site üzerinden faturalandırmalı hesaplar ile reklam çıkamazsınız. Faturalandırma düşme sorunu yaşamanız kaçınılmaz olur. Ürün satıyor iseniz yaprak site metodunu kullanabilirsiniz (Tek sayfalık index ile satış scripti bulundurup sürekli .shop , .online uzantılı domainlere scriptinizi kurup farklı domainler üzerinden satış yapabilirsiniz. Tabii bunları deneme yanılma metotları ile çözmeniz gerek.)
________________________________________________

Reklamımı yayınlamadan önce yapmam gereken bir şeyler var mı?

Cevap : Elbette. Her şeyden önce hesabın çerezlenmesi gerekiyor Facebook her kullanıcıyı giriş yaptıktan sonra yapay zeka botları aracılığıyla izlemektedir. Örnek verecek olursak, siz hesaba girer girmez reklam açmaya çalışırsanız büyük ihtimalle hesap kitlenecektir. Hatta provizyon ve reklam hesabı devredışı hataları ile karşılaşabilirsiniz. Bu olayları en aza indirmek için yapmanız gerekenler bir videoda anlatılmıştır.


________________________________________________

Bu hesaplar üzerinden Instagram reklamı çıkacağım. Hesapları Instagram'a nasıl bağlayabilirim ve reklam yayınlayabilirim?

Cevap : Instagram'a hesabınızı nasıl bağlayacağınız videoda anlatılmıştır.



(Hesabı bağlar bağlamaz direkt olarak reklam çıkmayın. Üst kısımda bulunan reklam çıkmadan önce yapılması gerekenler videosunu MUTLAKA izleyiniz.)
________________________________________________

Faturalandırma limiti düşmemesi için neler yapmalıyım?

Cevap : Faturalandırma limitinin düşme sebeplerinin başlıca üç nedeni vardır.

1) Hesabın çerezsiz olması direkt reklam çıkılmaya çalışılması faturalandırma eşiğini düşürmektedir.
2) Reklamda kullanılan bir fotoğrafın sürekli olarak kullanılması, spamlı fotoğrafın üstüne fotoğraf düzenleyicisiyle çizik atılınca spamsız olacağı sanılması. (Facebook dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. İki çizik atınca fotoğrafı farklı görmüyor, yapay zeka botları algılıyor.)
3) Reklamda kullanılan domainin (alan adı) sürekli kullanılması. (Siteniz kâr amacı gütmeyen topluma yararlı bir kuruma ait bile olsa bir veya ikiden fazla hesapta reklam çıkmayı denerseniz faturalandırma limiti düşecektir.)

________________________________________________

Bu hesapların kullanımı yasal bir risk oluşturuyor mu?


Cevap : Şu an için bilinen bir riski yok. R10'da veya başka platformlarda böyle bir şeye rastlamadık.

________________________________________________

Reklamı yayınladığım hesap kapanır ise ne olur?

Çoğunlukla birşey olmaz , Reklamınızı açtıktan sonra direk olarak hesaptan cıkmayın , videomuzu izleyerek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz


________________________________________________

İlk defa reklam çıkacağım tavsiyeleriniz nelerdir?

Cevap : İlk defa reklam çıkanlara birtakım tavsiyelerimiz tabii ki var. Facebook çok karışık bir sitedir ve her şeyin bir algoritması vardır. Eğer gerçekten Facebook'ta bir şeyler başarmak istiyorsanız, çok fazla çaba göstermeniz gerekiyor. Maaalesef basit bir sektör değil ancak bu sektörü çözenler çok büyük miktarda paralar kazanabiliyor. Sadece şunu düşünün, her hesabı arka planda izleyen yapay zeka botları var. Peki bunlar neye dikkat eder? Elbette kullanan kişi bu siteyi keyfi mi kullanıyor yoksa sadece reklam çıkma amaçlı, sitesini-sayfasını büyütmeye çalışıp spam reklam çıkan biri mi; eğer ilk seçenekteki gibi gösterirseniz hesaba girdiğinizde kendinizi Facebook hesaplarınızı kolay kolay kapatmaz. Özetle hesaplarda reklam çıkabilmek için kendinizi gündelik keyfi bir kullanıcı gibi gösterip yapay zekayı alt etmeniz gerekiyor, bunu da zamanla algoritmayı çözerek yapabilirsiniz. Biz yukarıdaki cevaplarımızda videolarımızda algoritmayı bildiğimiz kadarıyla çıkacağınız reklamlarda sizi birtakım uyarılarla destekliyoruz, ancak unutmayın biz reklam desteği vermiyoruz; sadece reklam hesabı satıyoruz. Hesap satışıyla aktif olarak uğraştığımız için reklam vermey vaktimiz olmuyor, bu nedenle sürekli değişen bu algoritmalar hakkında, en azından reklam vermek için, herhangi net bir bilgimiz yok. Ayrıca ilk defa reklam verecek iseniz alımlarınızı toplu yapmamanızı, tecrübeniz yoksa maksimum bir veya iki adet alıp denemeler yaptıktan sonra işinizi görürse bu hesaplardan toplu temin etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

2021. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım: EMSAR REKLAM